Vishay/Dale CRCW0201105RFNED
CRCW0201105RFNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0201105RFNED
Brief Description
RES SMD 105 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW0201105RFNED.pdf
Availability of CRCW0201105RFNED
QUANTITY
CRCW0201105RFNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0201105RFNED
Internal Part NumberEIS-CRCW0201105RFNED
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)105
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0201105RFNED
Related LinksCRCW0201, CRCW0201105RFNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0201105RFNED Details Description
Related parts for CRCW0201105RFNED
CONVERTER DC-DC 12V 4.16A 50W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 900MA SOT143 datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC FPGA 140 I/O 176TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 4.2A 72 MOHM SMD datasheet.pdf
TOOL INSERTION SMPM CONTACT datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
3U 19" BRACKET WITH HANDLE HOLES datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf