Vishay/Dale CRCW0201150KFKED
CRCW0201150KFKED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0201150KFKED
Brief Description
RES SMD 150K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW0201150KFKED.pdf
Availability of CRCW0201150KFKED
QUANTITY
CRCW0201150KFKED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0201150KFKED
Internal Part NumberEIS-CRCW0201150KFKED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0201150KFKED
Related LinksCRCW0201, CRCW0201150KFKED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0201150KFKED Details Description
Related parts for CRCW0201150KFKED
IC COPROCESSOR FLOAT PT 68-PGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC CONV STP-DWN 2.25MHZ DL 16QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES SMD 4.75K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 12MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
LAMIN STEEL PADLOCK WHITE BUMP datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 25W datasheet.pdf