Vishay/Dale CRCW020119R6FNED
CRCW020119R6FNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW020119R6FNED
Brief Description
RES SMD 19.6 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW020119R6FNED.pdf
Availability of CRCW020119R6FNED
QUANTITY
CRCW020119R6FNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW020119R6FNED
Internal Part NumberEIS-CRCW020119R6FNED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW020119R6FNED
Related LinksCRCW0201, CRCW020119R6FNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW020119R6FNED Details Description
Related parts for CRCW020119R6FNED
CONN RECEPT 96POS R/A T/H datasheet.pdf
CONN HEADER 42POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
CONN SPRING 30POS SNGL .410 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 23POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
SEPARATING PLATE GRAY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
BOX S STEEL 15.75"L X 11.81"W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS JAM NUT SKT datasheet.pdf