Vishay/Dale CRCW020122R0FNED
CRCW020122R0FNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW020122R0FNED
Brief Description
RES SMD 22 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW020122R0FNED.pdf
Availability of CRCW020122R0FNED
QUANTITY
CRCW020122R0FNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW020122R0FNED
Internal Part NumberEIS-CRCW020122R0FNED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW020122R0FNED
Related LinksCRCW0201, CRCW020122R0FNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW020122R0FNED Details Description
Related parts for CRCW020122R0FNED
TVS DIODE 5.5VWM 10.8VC SMD datasheet.pdf
RES SMD 6.81KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
2.0MM PITCH CRIMP HOUSING 28P datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR XR16M781-C 32QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
2MM SHROUDED BOARD MNT HDR 30 PO datasheet.pdf
25 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 1.5NF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS SKT datasheet.pdf