Vishay/Dale CRCW02012M21FNED
CRCW02012M21FNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW02012M21FNED
Brief Description
RES SMD 2.21M OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW02012M21FNED.pdf
Availability of CRCW02012M21FNED
QUANTITY
CRCW02012M21FNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW02012M21FNED
Internal Part NumberEIS-CRCW02012M21FNED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW02012M21FNED
Related LinksCRCW0201, CRCW02012M21FNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW02012M21FNED Details Description
Related parts for CRCW02012M21FNED
IC PFC/PWM CONTROLLER 20-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.3M OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SENSOR PRESS DIFF 20" H2O 6SIP datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 230VAC TERM datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 1W 2516 WIDE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
RES 40K OHM 30W 1% TO220 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT PINS datasheet.pdf