Vishay/Dale CRCW020133R2FNED
CRCW020133R2FNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW020133R2FNED
Brief Description
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW020133R2FNED.pdf
Availability of CRCW020133R2FNED
QUANTITY
CRCW020133R2FNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW020133R2FNED
Internal Part NumberEIS-CRCW020133R2FNED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW020133R2FNED
Related LinksCRCW0201, CRCW020133R2FNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW020133R2FNED Details Description
Related parts for CRCW020133R2FNED
RES SMD 84.5K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE GLASS 3.5A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.43UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 590K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC CONV TRUE RMS-DC LP 20LFCSP datasheet.pdf
LCD GRAPHIC DISPL 122X32 datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf