CTS Electronic Components GL050F35CDT
GL050F35CDT picture photo
Mfg. Part Number
GL050F35CDT
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 5.000000 MHZ SMD
Datasheet Download
GL050F35CDT.pdf
Availability of GL050F35CDT
QUANTITY
GL050F35CDT Order Process
Ship out your order
Specifications of GL050F35CDT
Internal Part NumberEIS-GL050F35CDT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesATSSMGL
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency5MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm)
Height0.142" (3.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GL050F35CDT
Related LinksGL050, GL050F35CDT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
GL050F35CDT Details Description
Related parts for GL050F35CDT
DIODE GEN PURP 1KV 1.5A DO15 datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 2CH OPEN COLL 8SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.56UF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
CORD 4POS FEMALE/MALE 4M 22AWG datasheet.pdf
CONN COUPLER 15A 120V 25FT CABLE datasheet.pdf
CONN HDR 14POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT SKT datasheet.pdf