Vishay/Dale CRCW0201576KFNED
CRCW0201576KFNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0201576KFNED
Brief Description
RES SMD 576K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW0201576KFNED.pdf
Availability of CRCW0201576KFNED
QUANTITY
CRCW0201576KFNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0201576KFNED
Internal Part NumberEIS-CRCW0201576KFNED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)576k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0201576KFNED
Related LinksCRCW0201, CRCW0201576KFNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0201576KFNED Details Description
Related parts for CRCW0201576KFNED
ESD HANDLER 6-3/4X7-1/8X1 datasheet.pdf
RES SMD 576K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARD MALE EXTENDER .100 24POS AU datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .102M 11POS datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
ANT TWO-WAY 66MHZ HT CONN datasheet.pdf