Vishay/Dale TNPW120624R3BEEN
TNPW120624R3BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120624R3BEEN
Brief Description
RES SMD 24.3 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120624R3BEEN.pdf
Availability of TNPW120624R3BEEN
QUANTITY
TNPW120624R3BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120624R3BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW120624R3BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.3
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120624R3BEEN
Related LinksTNPW1206, TNPW120624R3BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120624R3BEEN Details Description
Related parts for TNPW120624R3BEEN
LED YELLOW DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 5.62KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 1.24M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.17K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf