Vishay/Dale CRCW0201787RFNED
CRCW0201787RFNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0201787RFNED
Brief Description
RES SMD 787 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW0201787RFNED.pdf
Availability of CRCW0201787RFNED
QUANTITY
CRCW0201787RFNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0201787RFNED
Internal Part NumberEIS-CRCW0201787RFNED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0201787RFNED
Related LinksCRCW0201, CRCW0201787RFNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0201787RFNED Details Description
Related parts for CRCW0201787RFNED
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TERM FORK LK EXP VYL 22-18AWG#10 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 39.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 0.7% 8SOIC datasheet.pdf
ACCELEROMETER 2AXIS 44-QFN datasheet.pdf
WIRE & CABLE MARKERS datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 12A 5.8 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
330UF 6,3V 9,4X23,3MM 125C 20000 datasheet.pdf