Vishay/Dale RWR80S4480BSRSL
RWR80S4480BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S4480BSRSL
Brief Description
RES 448 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S4480BSRSL.pdf
Availability of RWR80S4480BSRSL
QUANTITY
RWR80S4480BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S4480BSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S4480BSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)448
Tolerance±0.1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S4480BSRSL
Related LinksRWR80S4, RWR80S4480BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S4480BSRSL Details Description
Related parts for RWR80S4480BSRSL
MOSFET N-CH 150V 33A D2PAK datasheet.pdf
LED YELLOW 12V PNL MNT datasheet.pdf
RES SMD 23.2 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CARD EDGE 70POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1/4W MELF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
RES 46.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 887 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP 3500K WHITE 36V SMD datasheet.pdf