Susumu RG3216N-1470-C-T5
RG3216N-1470-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1470-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 147 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1470-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-1470-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-1470-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1470-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1470-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1470-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1470-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1470-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1470-C-T5
IDC CABLE - MKS50K/MC50M/MCE50K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 82PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 40VOUT 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.01% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf