Vishay/Dale CRCW020180K6FKED
CRCW020180K6FKED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW020180K6FKED
Brief Description
RES SMD 80.6K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW020180K6FKED.pdf
Availability of CRCW020180K6FKED
QUANTITY
CRCW020180K6FKED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW020180K6FKED
Internal Part NumberEIS-CRCW020180K6FKED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW020180K6FKED
Related LinksCRCW0201, CRCW020180K6FKED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW020180K6FKED Details Description
Related parts for CRCW020180K6FKED
IC HEX SCHMITT-TRIG INV 14-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 5V/ADJ 0.25A 8DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A SOT223 datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.42 OHM 1% 20W datasheet.pdf
GDT 350V 20% 2.5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 2A 5V datasheet.pdf