Vishay/Dale CRCW020182K0FNED
CRCW020182K0FNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW020182K0FNED
Brief Description
RES SMD 82K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW020182K0FNED.pdf
Availability of CRCW020182K0FNED
QUANTITY
CRCW020182K0FNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW020182K0FNED
Internal Part NumberEIS-CRCW020182K0FNED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW020182K0FNED
Related LinksCRCW0201, CRCW020182K0FNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW020182K0FNED Details Description
Related parts for CRCW020182K0FNED
RES 6.2K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LIMIT SWITCH datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
DIODE 1PH 15A 800V GBPC datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL R/A 54POS datasheet.pdf
Connector Receptacle HDMI 19 Position Surface Mount Horizontal datasheet.pdf
RES 953K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf