Vishay/Dale CRCW0201866KFNED
CRCW0201866KFNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0201866KFNED
Brief Description
RES SMD 866K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW0201866KFNED.pdf
Availability of CRCW0201866KFNED
QUANTITY
CRCW0201866KFNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0201866KFNED
Internal Part NumberEIS-CRCW0201866KFNED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)866k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0201866KFNED
Related LinksCRCW0201, CRCW0201866KFNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0201866KFNED Details Description
Related parts for CRCW0201866KFNED
FUSE BOARD MOUNT 1.5A 32VDC 0805 datasheet.pdf
IC CONTROLLER DDR VR12 40TQFN datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 4V 10% 2910 datasheet.pdf
RES 649K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
WIRE SEALS FOR 152003. datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 36PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf