Vishay/Dale CRCW0402115RFKEDHP
CRCW0402115RFKEDHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0402115RFKEDHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 115 OHM 1% 1/8W 0402
Datasheet Download
CRCW0402115RFKEDHP.pdf
Availability of CRCW0402115RFKEDHP
QUANTITY
CRCW0402115RFKEDHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0402115RFKEDHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0402115RFKEDHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0402115RFKEDHP
Related LinksCRCW04021, CRCW0402115RFKEDHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0402115RFKEDHP Details Description
Related parts for CRCW0402115RFKEDHP
AC/DC CONVERTER 24V 50W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 78 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ RRO 8TDFN datasheet.pdf
INSULATION ANVIL datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 12VOUT 50W datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS CABLE SKT datasheet.pdf