Vishay/Dale CRCW0402115RFKEDHP
CRCW0402115RFKEDHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0402115RFKEDHP
Brief Description
RES SMD 115 OHM 1% 1/8W 0402
Datasheet Download
CRCW0402115RFKEDHP.pdf
Availability of CRCW0402115RFKEDHP
QUANTITY
CRCW0402115RFKEDHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0402115RFKEDHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0402115RFKEDHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0402115RFKEDHP
Related LinksCRCW04021, CRCW0402115RFKEDHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0402115RFKEDHP Details Description
Related parts for CRCW0402115RFKEDHP
ROUND SPACER 0.085" NYLON 13/16" datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 114VC AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 1.5A TO3 datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 167MHZ 165FBGA datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 PVC 6.73MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS SKT datasheet.pdf
IC OPAMP US8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 1% 3W 2512 datasheet.pdf