Vishay/Dale CRCW0402121KFKEDHP
CRCW0402121KFKEDHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0402121KFKEDHP
Brief Description
RES SMD 121K OHM 1% 1/8W 0402
Datasheet Download
CRCW0402121KFKEDHP.pdf
Availability of CRCW0402121KFKEDHP
QUANTITY
CRCW0402121KFKEDHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0402121KFKEDHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0402121KFKEDHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0402121KFKEDHP
Related LinksCRCW04021, CRCW0402121KFKEDHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0402121KFKEDHP Details Description
Related parts for CRCW0402121KFKEDHP
SPEAKER 8 OHM .25W 57MM ROUND datasheet.pdf