Vishay/Dale CRCW0402150RFKTD
CRCW0402150RFKTD picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0402150RFKTD
Brief Description
RES SMD 150 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW0402150RFKTD.pdf
Availability of CRCW0402150RFKTD
QUANTITY
CRCW0402150RFKTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0402150RFKTD
Internal Part NumberEIS-CRCW0402150RFKTD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0402150RFKTD
Related LinksCRCW0402, CRCW0402150RFKTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0402150RFKTD Details Description
Related parts for CRCW0402150RFKTD
FUSE GLASS 3A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
AMP MMIC SI BIPOLAR 86-SMD PLAST datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS 26AWG MTA-100 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 9-18VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 328 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf