Vishay/Dale CRCW0402191KFKEE
CRCW0402191KFKEE picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0402191KFKEE
Brief Description
RES SMD 191K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW0402191KFKEE.pdf
Availability of CRCW0402191KFKEE
QUANTITY
CRCW0402191KFKEE Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0402191KFKEE
Internal Part NumberEIS-CRCW0402191KFKEE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0402191KFKEE
Related LinksCRCW0402, CRCW0402191KFKEE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0402191KFKEE Details Description
Related parts for CRCW0402191KFKEE
FIXED IND 7.5NH 700MA 110 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 3A DO214AC datasheet.pdf
CONN HEADER 6 PWR 28SGL 2.36MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf