Vishay/Dale CRCW04021K43FKEDHP
CRCW04021K43FKEDHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04021K43FKEDHP
Brief Description
RES SMD 1.43K OHM 1% 1/8W 0402
Datasheet Download
CRCW04021K43FKEDHP.pdf
Availability of CRCW04021K43FKEDHP
QUANTITY
CRCW04021K43FKEDHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04021K43FKEDHP
Internal Part NumberEIS-CRCW04021K43FKEDHP
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04021K43FKEDHP
Related LinksCRCW04021, CRCW04021K43FKEDHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04021K43FKEDHP Details Description
Related parts for CRCW04021K43FKEDHP
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 1KV X7R 2225 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 3A AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 4.8V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
WIRE & CABLE MARKERS datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 280MA 2.6 OHM SMD datasheet.pdf
CONN FOR DIGITAL 4 OR 16-CHANNEL datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 64FBGA datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CHOKE COMM MODE 8LINE 68UH SMD datasheet.pdf