Vishay/Dale CRCW04021K78FKEE
CRCW04021K78FKEE picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04021K78FKEE
Brief Description
RES SMD 1.78K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04021K78FKEE.pdf
Availability of CRCW04021K78FKEE
QUANTITY
CRCW04021K78FKEE Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04021K78FKEE
Internal Part NumberEIS-CRCW04021K78FKEE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.78k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04021K78FKEE
Related LinksCRCW0402, CRCW04021K78FKEE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04021K78FKEE Details Description
Related parts for CRCW04021K78FKEE
IC DUAL SIM/SMART CARD PS 16QFN datasheet.pdf
CONN HEADER BRD/BRD .5MM 120POS datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZB10 datasheet.pdf
CAP CER 36PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
ZACK STRIP 10SECT PRINT HORIZON datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.3A 130 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 2UH 530MA 800 MOHM TH datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
WAX PROTECTION datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 1.25W DO214AC datasheet.pdf