Vishay/Dale CRCW04021M20JNED
CRCW04021M20JNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04021M20JNED
Brief Description
RES SMD 1.2M OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04021M20JNED.pdf
Availability of CRCW04021M20JNED
QUANTITY
CRCW04021M20JNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04021M20JNED
Internal Part NumberEIS-CRCW04021M20JNED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.2M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04021M20JNED
Related LinksCRCW0402, CRCW04021M20JNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04021M20JNED Details Description
Related parts for CRCW04021M20JNED
FUSE HLDR CART 250V 15A PNL MNT datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 70NS 32DIP datasheet.pdf
HEAT SINK 33MM X 33MM X 9.5MM datasheet.pdf
CABLE LVDS PANEL 460MM ROHS datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V TO220AB datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
MODULE SDRAM 256MB 168UDIMM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1.5UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 640MA 540 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 500MW SOD80 datasheet.pdf