Vishay/Dale CRCW04021M91FKED
CRCW04021M91FKED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04021M91FKED
Brief Description
RES SMD 1.91M OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04021M91FKED.pdf
Availability of CRCW04021M91FKED
QUANTITY
CRCW04021M91FKED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04021M91FKED
Internal Part NumberEIS-CRCW04021M91FKED
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.91M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04021M91FKED
Related LinksCRCW0402, CRCW04021M91FKED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04021M91FKED Details Description
Related parts for CRCW04021M91FKED
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS 1.27MM GOLD datasheet.pdf
IC BUFF/CONVERTER HEX 16SOIC datasheet.pdf
CABINET STEEL 16.7X48.1X60.1 GRY datasheet.pdf
RES 150K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 0.45-5.5V 3A 17W datasheet.pdf
HAN E CRIMP CONTACT-M-26-22AWG F datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.0V 4-USP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 30 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf