Vishay/Dale CRCW04021R00JNTD
CRCW04021R00JNTD picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04021R00JNTD
Brief Description
RES SMD 1 OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04021R00JNTD.pdf
Availability of CRCW04021R00JNTD
QUANTITY
CRCW04021R00JNTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04021R00JNTD
Internal Part NumberEIS-CRCW04021R00JNTD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04021R00JNTD
Related LinksCRCW0402, CRCW04021R00JNTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04021R00JNTD Details Description
Related parts for CRCW04021R00JNTD
CONN GH HOUSING 7POS 1.25MM datasheet.pdf
RES SMD 143K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
HEAT SHRINK PVC 1" X 25' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
LED CBI 3MM GRN/YLW BI-LEVEL RA datasheet.pdf
RES CHAS MNT 750 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES 270 OHM 1/2W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf