Vishay/Dale CRCW04021R58FKED
CRCW04021R58FKED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04021R58FKED
Brief Description
RES SMD 1.58 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04021R58FKED.pdf
Availability of CRCW04021R58FKED
QUANTITY
CRCW04021R58FKED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04021R58FKED
Internal Part NumberEIS-CRCW04021R58FKED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.58
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04021R58FKED
Related LinksCRCW0402, CRCW04021R58FKED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04021R58FKED Details Description
Related parts for CRCW04021R58FKED
Crystal 25.1750MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
CAP ALUM 18UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG WHITE 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 14SOIC datasheet.pdf
RES 3.57K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN UMC JACK R/A 50OHM SOLDER datasheet.pdf