Vishay/Dale CRCW0402220RFKED
CRCW0402220RFKED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0402220RFKED
Brief Description
RES SMD 220 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW0402220RFKED.pdf
Availability of CRCW0402220RFKED
QUANTITY
CRCW0402220RFKED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0402220RFKED
Internal Part NumberEIS-CRCW0402220RFKED
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0402220RFKED
Related LinksCRCW0402, CRCW0402220RFKED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0402220RFKED Details Description
Related parts for CRCW0402220RFKED
IC OTP 256KBIT 55NS 28SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 6A 125VAC 2AG datasheet.pdf
CONN MEM SOCKET DIMM 168POS T/H datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC STR BLK 12POS datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 70V 200MA SOT23-3 datasheet.pdf
ANT MOB COIL UHF 1/4 66-174MHZ datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf