Vishay/Dale CRCW0402220RJNEE
CRCW0402220RJNEE picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0402220RJNEE
Brief Description
RES SMD 220 OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW0402220RJNEE.pdf
Availability of CRCW0402220RJNEE
QUANTITY
CRCW0402220RJNEE Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0402220RJNEE
Internal Part NumberEIS-CRCW0402220RJNEE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0402220RJNEE
Related LinksCRCW0402, CRCW0402220RJNEE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0402220RJNEE Details Description
Related parts for CRCW0402220RJNEE
IC MCU 8BIT 7KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 70POS .100" DL GOLD datasheet.pdf