Vishay/Dale CRCW0402221KFKED
CRCW0402221KFKED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0402221KFKED
Brief Description
RES SMD 221K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW0402221KFKED.pdf
Availability of CRCW0402221KFKED
QUANTITY
CRCW0402221KFKED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0402221KFKED
Internal Part NumberEIS-CRCW0402221KFKED
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0402221KFKED
Related LinksCRCW0402, CRCW0402221KFKED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0402221KFKED Details Description
Related parts for CRCW0402221KFKED
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 642 OHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 5.55A 18.72 MOHM datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 43MM datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZE24 datasheet.pdf
QK DISC UNIV MAT TRIM KIT 24"X66 datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 2W SMBJ datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 0.5% 1/32W 0201 datasheet.pdf