Vishay/Dale CRCW040224R0JNEDHP
CRCW040224R0JNEDHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW040224R0JNEDHP
Brief Description
RES SMD 24 OHM 5% 1/8W 0402
Datasheet Download
CRCW040224R0JNEDHP.pdf
Availability of CRCW040224R0JNEDHP
QUANTITY
CRCW040224R0JNEDHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW040224R0JNEDHP
Internal Part NumberEIS-CRCW040224R0JNEDHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW040224R0JNEDHP
Related LinksCRCW04022, CRCW040224R0JNEDHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW040224R0JNEDHP Details Description
Related parts for CRCW040224R0JNEDHP
RES SMD 18K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CASE 57X SERIES SOFT datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
WIRE MESH .62-.75 W/NUT F-4 datasheet.pdf
FUSE 50A 500V CLASS GL/GG datasheet.pdf
CABLE PNL MNT 8POS PLUG-WIRE .5M datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ 8TDFN datasheet.pdf
CAP CER 270PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
RES SMD 0.33 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf