Vishay/Dale CRCW040227R4FKEDHP
CRCW040227R4FKEDHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW040227R4FKEDHP
Brief Description
RES SMD 27.4 OHM 1% 1/8W 0402
Datasheet Download
CRCW040227R4FKEDHP.pdf
Availability of CRCW040227R4FKEDHP
QUANTITY
CRCW040227R4FKEDHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW040227R4FKEDHP
Internal Part NumberEIS-CRCW040227R4FKEDHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW040227R4FKEDHP
Related LinksCRCW04022, CRCW040227R4FKEDHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW040227R4FKEDHP Details Description
Related parts for CRCW040227R4FKEDHP
RES ARRAY 9 RES 20K OHM 10SIP datasheet.pdf
DOOR STEL ECONOMZR 61.25" PNL SP datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 20% RADIAL datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 2CH OPN COL 20LCCC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS INLINE PIN RA datasheet.pdf