Vishay/Dale CRCW04022M10FKTD
CRCW04022M10FKTD picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04022M10FKTD
Brief Description
RES SMD 2.1M OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04022M10FKTD.pdf
Availability of CRCW04022M10FKTD
QUANTITY
CRCW04022M10FKTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04022M10FKTD
Internal Part NumberEIS-CRCW04022M10FKTD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.1M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04022M10FKTD
Related LinksCRCW0402, CRCW04022M10FKTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04022M10FKTD Details Description
Related parts for CRCW04022M10FKTD
CABLE UMC PLUG-PLUG 1.37 150MM datasheet.pdf
IC POWER FACTOR CONTROLLER 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 1812 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 150A DO205AA datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 630V X7T 2220 datasheet.pdf
FIXED IND 620UH 119MA 25.9 OHM datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.0091UF RADIAL datasheet.pdf