Vishay/Dale CRCW04022M20JNTD
CRCW04022M20JNTD picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04022M20JNTD
Brief Description
RES SMD 2.2M OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04022M20JNTD.pdf
Availability of CRCW04022M20JNTD
QUANTITY
CRCW04022M20JNTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04022M20JNTD
Internal Part NumberEIS-CRCW04022M20JNTD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04022M20JNTD
Related LinksCRCW0402, CRCW04022M20JNTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04022M20JNTD Details Description
Related parts for CRCW04022M20JNTD
CONN HEADER .100 SINGL R/A 11POS datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
RELAY OPTO AC/DC 350V 130MA 4SMD datasheet.pdf
IC CTRLR DDR DRAM, SDRAM 28QSOP datasheet.pdf
RES SMD 205 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 400MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CODEWHEEL 2CH 512CPR 5/32" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 18A PWRFLAT 6X5 datasheet.pdf
Connector Socket 68 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf