Vishay/Dale CRCW04022R26FNTD
CRCW04022R26FNTD picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04022R26FNTD
Brief Description
RES SMD 2.26 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04022R26FNTD.pdf
Availability of CRCW04022R26FNTD
QUANTITY
CRCW04022R26FNTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04022R26FNTD
Internal Part NumberEIS-CRCW04022R26FNTD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.26
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04022R26FNTD
Related LinksCRCW0402, CRCW04022R26FNTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04022R26FNTD Details Description
Related parts for CRCW04022R26FNTD
IDC CABLE - MDJ50K/MC50M/MDN50K datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 8A 125V datasheet.pdf
FUSE 4000A 600V 4BN/65 datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY FOR 0638236900 datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS STR .318" GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 44POS DUAL PCB datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf