Vishay/Dale CRCW0402309KDHEDP
CRCW0402309KDHEDP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0402309KDHEDP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 309K OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW0402309KDHEDP.pdf
Availability of CRCW0402309KDHEDP
QUANTITY
CRCW0402309KDHEDP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0402309KDHEDP
Internal Part NumberEIS-CRCW0402309KDHEDP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0402309KDHEDP
Related LinksCRCW0402, CRCW0402309KDHEDP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0402309KDHEDP Details Description
Related parts for CRCW0402309KDHEDP
IDC CABLE - MPK16K/MC16G/MPK16K datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 150NS 32TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 13POS .12M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 1.74K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 121K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf