Vishay/Dale CRCW040233R0JNED
CRCW040233R0JNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW040233R0JNED
Brief Description
RES SMD 33 OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW040233R0JNED.pdf
Availability of CRCW040233R0JNED
QUANTITY
CRCW040233R0JNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW040233R0JNED
Internal Part NumberEIS-CRCW040233R0JNED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW040233R0JNED
Related LinksCRCW0402, CRCW040233R0JNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW040233R0JNED Details Description
Related parts for CRCW040233R0JNED
FAN AXIAL 171.5X50.8MM 48VDC datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.156" (3.96mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC CFL DRIVER 630V 14-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 4.6V 0.15A SC82AB datasheet.pdf
CONN RCPT 1.27MM 50POS R/A datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 6.5A DPAK datasheet.pdf
RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 190MA 2.73 OHM datasheet.pdf