Vishay/Dale CRCW04023K30JNED
CRCW04023K30JNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04023K30JNED
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04023K30JNED.pdf
Availability of CRCW04023K30JNED
QUANTITY
CRCW04023K30JNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04023K30JNED
Internal Part NumberEIS-CRCW04023K30JNED
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04023K30JNED
Related LinksCRCW0402, CRCW04023K30JNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04023K30JNED Details Description
Related parts for CRCW04023K30JNED
IDC CABLE - MCS60K/MC60M/MCS60K datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN SFP LOOPBACK ADAPTER 5DB datasheet.pdf
IGBT 600V 60A 220W TO220AB datasheet.pdf
IC CTLR SMPS PS SW MODE 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CAP CER 0.011UF 50V 5% BP 1825 datasheet.pdf
RES 14 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 80MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 250V X7R RADIAL datasheet.pdf