Vishay/Dale CRCW04023K57CHEDP
CRCW04023K57CHEDP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04023K57CHEDP
Brief Description
RES SMD 3.57K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04023K57CHEDP.pdf
Availability of CRCW04023K57CHEDP
QUANTITY
CRCW04023K57CHEDP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04023K57CHEDP
Internal Part NumberEIS-CRCW04023K57CHEDP
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.57k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04023K57CHEDP
Related LinksCRCW0402, CRCW04023K57CHEDP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04023K57CHEDP Details Description
Related parts for CRCW04023K57CHEDP
CAP CER 10PF 500V 1111 datasheet.pdf
20/COMPSKT/12AVG datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL RD/BLANK DIFF datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A 10MSOP datasheet.pdf
IC RC FILTER NETWORK 1CH 3-XQFN datasheet.pdf
KK200 POL WFR ASSY 2599M05A03 datasheet.pdf
RES SMD 453K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 725MA 380 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS BOX MNT PIN datasheet.pdf