Vishay/Dale CRCW04024K99FKEE
CRCW04024K99FKEE picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04024K99FKEE
Brief Description
RES SMD 4.99K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04024K99FKEE.pdf
Availability of CRCW04024K99FKEE
QUANTITY
CRCW04024K99FKEE Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04024K99FKEE
Internal Part NumberEIS-CRCW04024K99FKEE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04024K99FKEE
Related LinksCRCW0402, CRCW04024K99FKEE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04024K99FKEE Details Description
Related parts for CRCW04024K99FKEE
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20BGA datasheet.pdf
IC REG LDO 5V/ADJ 0.25A 8SOIC datasheet.pdf
DIODE PIN SWITCH 100V SOT-23 datasheet.pdf
IC TXRX IF W/RSSI&LIMIT 28-QSOP datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER CAN 14HVSON datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf