Vishay/Dale CRCW04024R12FNED
CRCW04024R12FNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04024R12FNED
Brief Description
RES SMD 4.12 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04024R12FNED.pdf
Availability of CRCW04024R12FNED
QUANTITY
CRCW04024R12FNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04024R12FNED
Internal Part NumberEIS-CRCW04024R12FNED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.12
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04024R12FNED
Related LinksCRCW0402, CRCW04024R12FNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04024R12FNED Details Description
Related parts for CRCW04024R12FNED
IC IRDA ENCODER/DECODER 8-TSSOP datasheet.pdf
Crystal 36.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 125°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CBL 3POS M12 PLUG-2 RA SKT 0.3M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
RADOME OMNI 6DBI 2.4MHZ MALE datasheet.pdf
FLANGED SPADE AVIKRIMP TAPED datasheet.pdf
RES 2.64M OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 36VOUT 25W datasheet.pdf
D4JL-4QFG-D5 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf