Vishay/Dale CRCW0402634RFKED
CRCW0402634RFKED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0402634RFKED
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 634 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW0402634RFKED.pdf
Availability of CRCW0402634RFKED
QUANTITY
CRCW0402634RFKED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0402634RFKED
Internal Part NumberEIS-CRCW0402634RFKED
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0402634RFKED
Related LinksCRCW0402, CRCW0402634RFKED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0402634RFKED Details Description
Related parts for CRCW0402634RFKED
CONN RCPT 8POS .100 SGL STR PCB datasheet.pdf
HDR RA SR .100 DP datasheet.pdf
IC SUPERVISORY CIRCUIT SOT-23-6 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
OSC XO 122.88MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
IC ISOMODEM FCC LINE-SIDE 8SOIC datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 4KV PWR TRIAC 8DIP datasheet.pdf
ASSEMBLY SQUARE 1 POS 9.9 + 9.9M datasheet.pdf