Vishay/Dale CRCW0402680RFKED
CRCW0402680RFKED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0402680RFKED
Brief Description
RES SMD 680 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW0402680RFKED.pdf
Availability of CRCW0402680RFKED
QUANTITY
CRCW0402680RFKED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0402680RFKED
Internal Part NumberEIS-CRCW0402680RFKED
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0402680RFKED
Related LinksCRCW0402, CRCW0402680RFKED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0402680RFKED Details Description
Related parts for CRCW0402680RFKED
CONN EDGECARD EXTEND 20POS .156 datasheet.pdf
IC REG LDO -5V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
IC STAND ALONE TAG READER 20SOIC datasheet.pdf
RES 22K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS W/SKT BOX datasheet.pdf
CAP CER 270PF 5KV R85 DISK datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
RES 1.6 OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf