Stackpole Electronics Inc. RNF14BTD13K7
RNF14BTD13K7 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BTD13K7
Brief Description
RES 13.7K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BTD13K7.pdf
Availability of RNF14BTD13K7
QUANTITY
RNF14BTD13K7 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BTD13K7
Internal Part NumberEIS-RNF14BTD13K7
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Standard Package5,000
SeriesRNF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BTD13K7
Related LinksRNF14B, RNF14BTD13K7 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BTD13K7 Details Description
Related parts for RNF14BTD13K7
DSUB FEMALE SCREW LOCK datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.29A 228 MOHM datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CONN FPC VERT 30POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN RECEPT 380POS datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 45V 30A TO220AB datasheet.pdf