Vishay/Dale CRCW04026K34FKEDHP
CRCW04026K34FKEDHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04026K34FKEDHP
Brief Description
RES SMD 6.34K OHM 1% 1/8W 0402
Datasheet Download
CRCW04026K34FKEDHP.pdf
Availability of CRCW04026K34FKEDHP
QUANTITY
CRCW04026K34FKEDHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04026K34FKEDHP
Internal Part NumberEIS-CRCW04026K34FKEDHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04026K34FKEDHP
Related LinksCRCW04026, CRCW04026K34FKEDHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04026K34FKEDHP Details Description
Related parts for CRCW04026K34FKEDHP
TRANS NPN 350V 0.5A SOT-223 datasheet.pdf
IDC CABLE - ASC16B/AE16M/APK16B datasheet.pdf
VARISTOR 15.9V 40A 0805 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 32-QFN datasheet.pdf
MOTOR STARTER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 9pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX TRPL 2CH 16DHVQFN datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 36VOUT 50W datasheet.pdf