Vishay/Dale CRCW04026M80JNED
CRCW04026M80JNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04026M80JNED
Brief Description
RES SMD 6.8M OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04026M80JNED.pdf
Availability of CRCW04026M80JNED
QUANTITY
CRCW04026M80JNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04026M80JNED
Internal Part NumberEIS-CRCW04026M80JNED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04026M80JNED
Related LinksCRCW0402, CRCW04026M80JNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04026M80JNED Details Description
Related parts for CRCW04026M80JNED
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
CONN EUROBLOCK 2POS 5MM GRN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
Connector Socket 31 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf