Vishay/Dale CRCW04026R20FKED
CRCW04026R20FKED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04026R20FKED
Brief Description
RES SMD 6.2 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04026R20FKED.pdf
Availability of CRCW04026R20FKED
QUANTITY
CRCW04026R20FKED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04026R20FKED
Internal Part NumberEIS-CRCW04026R20FKED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04026R20FKED
Related LinksCRCW0402, CRCW04026R20FKED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04026R20FKED Details Description
Related parts for CRCW04026R20FKED
IDC CABLE - MKC50K/MC50G/MPK50K datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
IC GATE XOR 1CH 2-INP SOT-5 datasheet.pdf
IC REG DL BUCK/LINEAR 16TQFN datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
LABEL COMP ADH datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 500MW SOD123 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf