Vishay/Dale CRCW04027R32FNTD
CRCW04027R32FNTD picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04027R32FNTD
Brief Description
RES SMD 7.32 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04027R32FNTD.pdf
Availability of CRCW04027R32FNTD
QUANTITY
CRCW04027R32FNTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04027R32FNTD
Internal Part NumberEIS-CRCW04027R32FNTD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.32
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04027R32FNTD
Related LinksCRCW0402, CRCW04027R32FNTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04027R32FNTD Details Description
Related parts for CRCW04027R32FNTD
JUMPER-H1503TR/A3048N/H1503TR 8" datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 5A 277VAC datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS DUAL R/A PCB datasheet.pdf
CAP CER 0.56UF 250V X7R 2220 datasheet.pdf
RES 28 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 33MH 26MA 250 OHM TH datasheet.pdf
HVY DUTY TIE 30"L 120LB BLACK datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 2.5MSPS TSOT23-8 datasheet.pdf
CABLE TIE MINI 3.9" datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T766 datasheet.pdf
RES SMD 0.13 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf