Vishay/Dale CRCW040280K6FKEDHP
CRCW040280K6FKEDHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW040280K6FKEDHP
Brief Description
RES SMD 80.6K OHM 1% 1/8W 0402
Datasheet Download
CRCW040280K6FKEDHP.pdf
Availability of CRCW040280K6FKEDHP
QUANTITY
CRCW040280K6FKEDHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW040280K6FKEDHP
Internal Part NumberEIS-CRCW040280K6FKEDHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW040280K6FKEDHP
Related LinksCRCW04028, CRCW040280K6FKEDHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW040280K6FKEDHP Details Description
Related parts for CRCW040280K6FKEDHP
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .015-.022" .400" datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPST 3A 125V datasheet.pdf
DUAL GIGABIT POE+ XFORMER/CMC datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
TRANS L-BAND LDMOS 250W SOT502A datasheet.pdf