Vishay/Dale CRCW0402845KFKED
CRCW0402845KFKED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0402845KFKED
Brief Description
RES SMD 845K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW0402845KFKED.pdf
Availability of CRCW0402845KFKED
QUANTITY
CRCW0402845KFKED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0402845KFKED
Internal Part NumberEIS-CRCW0402845KFKED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0402845KFKED
Related LinksCRCW0402, CRCW0402845KFKED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0402845KFKED Details Description
Related parts for CRCW0402845KFKED
PC BOARD 4"X5" UNCLAD 0.1" datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 10V Y5V 0805 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 120V datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
RES 1 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER HSHM 176POS 8ROW STR datasheet.pdf
A22TK-2RL-02-K06 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .125 EYELET 12POS datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf