Vishay/Dale CRCW04028K25FHEDP
CRCW04028K25FHEDP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW04028K25FHEDP
Brief Description
RES SMD 8.25K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CRCW04028K25FHEDP.pdf
Availability of CRCW04028K25FHEDP
QUANTITY
CRCW04028K25FHEDP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW04028K25FHEDP
Internal Part NumberEIS-CRCW04028K25FHEDP
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.25k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW04028K25FHEDP
Related LinksCRCW0402, CRCW04028K25FHEDP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW04028K25FHEDP Details Description
Related parts for CRCW04028K25FHEDP
CONN HEADER 23POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
IC SUPERVISOR RESET 3.08V SOT143 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 6V datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
SL R/A LATCH HEADER TIN 5POS datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
MICRO 21C P 72" RBW FLOAT datasheet.pdf